9 medailí z piešťanských trenažérů

15. 1. 2013

Sportovní hala Gymnázia Pierra de Coubertina ve slovenských Piešťanech hostila 12. ledna III. kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Pořadatelé z VK Sĺňava Piešťany jej uspořádali v rámci VIII. ročníku veřejné halové regaty na veslařských trenažérech O pohár Sĺňavy.

Vítězství dosáhly Tereza Hlavinková v kategorii žaček rok narození 2001 a Magdaléna Novotná v kategorii žaček 2002. Jaromír Grůza si v žácích mladších 2003 vybojoval svou první medaili a to stříbrnou. Stejný kov získal i Matěj Helešic v ročníku 2002. V ročníku 2001 závodil Vlastimil Duchoň a skončil na 14. místě

Starší žačka Lucie Štěpánková dojela šestá. Ve starších žácích ročníku 2000 se nejlépe vedlo Janu Holbíkovi, který dojel šestý následovaný Daliborem Nedělou na 9. místě. V ročníku 1999 skončil Radim Dovrtěl na 15. místě.

Mezi dorostenci se nejlépe umístil Lukáš Košťál (20. místo) následovaný Jakubem Klimovičem na 37. místě. Napínavý závod od startu až do cíle probíhal v kategorii juniorů, kde startoval Lukáš Helešic a Jakub Starnovský. Svým drtivým finišem si zajistil Lukáš stříbro a Jakub těsně za ním bronzovou medaili. Petr Rampula dojel na 21. místě a o 3 sekundy za ním jeho bratr Richard na místě 23. David Halady dojel 27.

Juniorka Anežka Buzrlová dojela sedmá a Markéta Nedělová čtrnáctá. Aleš Suský v závodě mužů lehkých vah nezklamal a skončil se slušným časem na bronzové příčce. Veteráni Karel Vaněk a Zdeněk Šil si zlepšili letošní osobní časy a oba brali bronzové medaile.