5 medailí z Třeboně

23. 7. 2014

Sedm členů veteránské veslařské výpravy a pět medailí. Taková je bilance břeclavského SVK z Mistrovství České republiky ve veslování kategorie Masters. To se uskutečnilo o víkendu na rybníku Svět v Třeboni. Dlouhá cesta na jih Čech rozhodně nebyla zbytečná. Břeclavští si přivezli domů tři zlaté medaile, jedno stříbro a navrch ještě bronz.

Jako první se představil na skifu Josef Akai. Podával přihlášku pozdě, a protože bylo startovní pole v jeho věkové kategorii plné, byl zařazen mezi mladší veslaře. I přes tuto nevýhodu získal Akai pro Břeclav první zlatou medaili.

Další nejcennější kov pro Břeclav vybojovala Slávka Kouřilová ve dvojskifu s kolegyní z Hodonína. Zvítězily s luxusním náskokem sedmi vteřin. Třetí prvenství vybojovali veteráni Karel Vaněk a Zdeněk Šil ve společenské osmě s veslaři z Olomouce, Hodonína a Lysé nad Labem.

Stříbro získala smíšená posádka Slávka Kouřilová se Zdeňkem Šilem ve dvojskifu mix a bronzovou medaili pak přidal sám Zdeňek Šil ve skifu kategorie od padesáti let.

Vzorem pro ostatní můžou být veteráni František Klimovič a Vojta Lencse, kteří začali veslovat až v pozdním věku, ale nebojí se zasáhnout do bojů s dřívějšími reprezentanty. Ve dvojskifu skončili v poli poražených, ale odstupy od soupeřů se závod od závodu krátí.