1. kolo školského přeboru ve veslování na trenažéru

3. 12. 2007

30. listopadu se v areálu Slováckého veslařského klubu uskutečnil přebor břeclavských škol ve veslování na trenažéru. Zúčastnili se čtyři břeclavské základní školy: Komenského, Kupkova, Dukelská a Na Valtické.

Je jen škoda, že tak sportovně zaměřená Základní škola Slovácká nevyslala žádného zástupce, i když zájem z řad žáků byl. Celkově přišlo 48 závodníků a odjelo se 12 závodů na trati dlouhé 500 metrů. V krátkých přestávkách, kdy probíhalo losování na opravné jízdy a finále, předváděli mladí břeclavští veslaři ukázky jízdy na veslařském bazénu a správné techniky veslování na trenažéru Concept II. Uskutečnila se i malá exhibiční jízda, když se na start závodu na 200 metrů postavili trenér Josef Akai ml., místostarostka Břeclavi Ing. Dagmar Adámková, projektant stavby veslařského bazénu Ing. Luboš Krátký a zástupce Kupkovy školy Petr Pláteník. Všichni zástupci škol si velmi pochvalovali průběh závodů, sportovní nadšení a povzbuzování všech žáků, kteří tímto dělali skvělou atmosféru.

Organizátoři závodů děkují sponzorské firmě Hortim za dodání ovoce pro účastníky závodů a firmě AutoCont CZ a.s. za organizaci při projektování závodů.

1. kolo výsledky